foto MBB

Moravia Big Band

Jazz in Hall

 

Hvězdou Jazz in Hall bude Laco Deczi

     Tradiční lahůdkou zábřežského kulturního podzimu bude i letos hudební festival Jazz in Hall, jehož 13. ročník se uskuteční v sobotu 15. října v tenisové hale. Kvalitní swingové a jazzové menu zde bude, vedle domácího orchestru a hostujících hudebníků z Hranic, tentokrát servírovat hned několik zahraničních hvězd.

Tou nejzářivější je bezesporu světově proslulý americký trumpetista slovenského původu, bohém Laco Deczi, který se spolu s kapelou Celula New York na zábřežský festival vrátí po dvanácti letech, aby zde opět rozehrál svůj živelný jazz. Zcela jinou hudební polohu bude mít vystoupení skandinávské superstar jazzového vokálu, norské zpěvačky Live Foyn Friis. Ta spolu s norsko – slovensko – českým kvintetem složeným z vynikajících jazzmanů nabídne především intimní severskou atmosférou.

Nevšedním zážitkem bývá tradičně i poslech domácího Moravia Big Bandu. Nejen pro různorodý repertoár náročných orchestrálních skladeb, souhru celého ansámblu, ale i pro častá vokální překvapení. Tentokrát se jako host zábřežského bandu představí „český Sinatra“ Jan Smigmator, který se dnes řadí mezi přední interprety jazzu a swingu v Evropě.

Českou muzikantskou scénu bude na letošním ročníku reprezentovat také početné hranické uskupení H-band balancující na pomezí jazzrocku, swingu i latina. K příjemné pohodě celého festivalového večera přispěje přestávková prezentace dýdžeje Martina Zajíčka.

Vstupenky na festival Jazz in Hall, který se koná za podpory Olomouckého kraje a Města Zábřeh, lze zakoupit v prodejních místech Zábřežské kulturní. Cena vstupenky v předprodeji je 200 Kč, v den akce vstupné podraží o padesátikorunu.

Zveme Vás – tým pořadatelů Moravia Big Bandu